Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Optrukket både på Fanø Strand. Sign. Johan Rohde. Olie på malepap. 59,5×70.
Enkelte mindre afskalninger samt overfladiske ridser. Let overfladerensning anbefales.
604928 | ||
841959 | ||
604928 | ||
841959 |