2043/870
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Standerlampe af sortlakeret metal og messing. Model 339. Udført hos Le Klint. Max H. 164.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skærm med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud