2450/885
Dansk snedkermester
Sæt på 13 stole med stel af mahogni. Sæde betrukket med sort hestehår. Udført 1930érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hak. Pletter og smuds. Ujævnt falmet.
Vurdering