2120/25
Ubekendt maler, 17. årh.
Mediciernes kamp. Usigneret. Olie på lærred. 78×100.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 208, 1967 nr. 362.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Enkelte afskalninger. Trænger til rensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag