1908/541
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Udstillingsplakat fra Louisiana 1968. Tryksign. Picasso. Litografisk og offset plakat i farver. Bladstørrelse 85×62.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag