2412/75
To margretebægre af sølv, en med blå emalje og indvendig forgyldt, støbt med stiliseret design. Michelsen mm. Danmark, 20. årh. Vægt 725 g. H. 9,5–11 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
39 bud