2440/295
Punchøse af delvist forgyldt sølv. Mester Michel Arnesen Waarum, Borgerskab 1834, Aalborg. Vægt ca. 296 g. L. 37,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.
Vurdering