1402/1673
Russisk bæger af forgyldt sølv, prydet med emalje. Utydeligt stemplet. Samt 5 glasbakker, 30 kaffe-, the- og sukkerskeer af delvis forgyldt sterlingsølv, prydet med emaljearbejde. Vægt ca. 687 gr. Udført hos Georg Jensen, A. Michelsen m.fl. (36)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 9. januar 2014
Vurdering
Hammerslag