1402/​1673

Russisk bæger af forgyldt sølv, prydet med emalje. Utydeligt stemplet. Samt 5 glasbakker, 30 kaffe-, the- og sukkerskeer af delvis forgyldt sterlingsølv, prydet med emaljearbejde. Vægt ca. 687 gr. Udført hos Georg Jensen, A. Michelsen m.fl. (36)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 9. januar 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK