Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
To kompositioner. Begge sign. hhv. Wiig Hansen 80 og Wiig Hansen 60, 34/250. Litografier i farver. Lysmål 52×72 og bladstørrelse 48×75. Sidstnævnte uindrammet. (2)
Papiret er gulnet med tydelig lysrand på det uindrammede blad.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
36 bud