2043/708
Serge Poliakoff (f. Moskva 1900, d. Paris 1969)
Udstillingsplakat. Sign. Serge Poliakoff. Litografisk plakat i farver. Lysmål 73×50.
Undersøgt i ramme. Huller efter tegnstifter, en revne i øvre højre hjørne, og andre små huller
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag