2104/98
Engelsk spillebord af mahogni med justerbare bordplader, prydet med intarsia, stående på tilspidsede ben med hjul, bordplade med guldbestukket skind og rum til jetoner. Regency form. 20 årh.s begyndelse. H. 73. L. 51/102. B. 51/102.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag