2437/238
Et par små kopper af delvis forgyldt sølv. Punslet i bunden med initialer og datering HI 1766. Mester Bendix Christensen, borgerskab København 1755, død 1799. H. 5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag