2009/22
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
En hyggestund i stuen. Sign. Venzel Tornøe. Olie på lærred. 73×52.
Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag