Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Komposition fra mappen “Joan Miró lithographie II”, 1975. Sign. Miró, XXIX/LXXX. Litografi i farve. Lysmål 43×36.
Litteratur: Maeght 1049, Cramer 198.
Undersøgt i ramme. Original stand.
1005284 | ||
576 |