12108/​192

“Frøken” bornholmerur i kasse af bemalet træ. Hvidmalet urskive med arabertal. Betegnet på bagsiden H. L. Buus 1863, 19. årh. H. 210.

Brugsslitage. Optræksnøgle mangler.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag