12108/192
“Frøken” bornholmerur i kasse af bemalet træ. Hvidmalet urskive med arabertal. Betegnet på bagsiden H. L. Buus 1863, 19. årh. H. 210.
Brugsslitage. Optræksnøgle mangler.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag