1503/199
Dansk barok chatol af asketræ. 18. årh.s sidste halvdel. H. 112. B. 120. D. 62.
Revner i begge sider. Brugsslitage. Enkelte ormehuller ses. Mindre skade bag skriveklappen (se foto). Patina.
Ældre malerier og møbler, 12. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
15 bud