Foto endnu ikke klar
893/64
Vilhelm Melbye (f. Helsingør 1824, d. Roskilde 1882)
Marine med en fiskerbåd tæt ved en klippekyst. Sign. V. M. 1860. Olie på træ. 29×38. Damborgramme med etiket.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag