12137/​146

Roger Capron (f. Vincennes 1922, d. 2006)

Sofabord med stel af mørktbejdset træ. Top ilagt keramiske fliser, sign. R. Capron. H. 48 Diam 115.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK