12137/146
Roger Capron (f. Vincennes 1922, d. 2006)
Sofabord med stel af mørktbejdset træ. Top ilagt keramiske fliser, sign. R. Capron. H. 48 Diam 115.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag