1435/208
Stort skab af egetræ, med front hvori ialt fire fyldingsdøre. Ca. 1900. H. 217. B. 150. D. 64.
Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.
Beskeden brugsslitage. En løs liste medfølger. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 25. august 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud