2109/923
Gino Sarfatti (f. Venedig 1912, d. Gravedona 1984)
Lysekrone af forkromet stål med 30 blus. Model 2097/30. Formgivet 1958. Udført hos Flos. H. 72. Diam. 90.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||