2008/258
Lille fransk kaminur indlagt med skilpadde og messing i Boulle maner, skive af forgyldt bronze med plaketter af hvid emalje. Louis XV form, 19. årh.s slutning. H. 38. B. 24. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud