1512/2
Svensk kommode af gråmalet træ, med plade af imiteret porfyr og front hvori to skuffer. Gustaviansk stil, 20. årh. H. 72. B. 92. D. 49.
Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
Vurdering
Hammerslag