2439/765
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A., dessin D80. H. ekskl. fatning 30. H. inkl. skærmholder 50.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud