11947/52
Victor Johansen (f. Buerup 1888, d. 1963)
Herre betrager fjorden fra haven. Sign. Victor Johansen. Verso med udstillingsetiket, 1918. Olie på lærred. Lysmål 35×48.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag