12023/​41

Marie Luplau (f. Hillerød 1848, d. Frederiksberg 1925)

Kvindeportræt. Sign. Ml, Paris jan. 83. Olie på lærred. 38×36. Indrammet 50,5×49.

Sælger oplyser

Sidder løst i rammen,aldersrelateret stand. Lærredet er dubleret.

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

5.500 kr.

26 bud

5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.