12023/41
Marie Luplau (f. Hillerød 1848, d. Frederiksberg 1925)
Kvindeportræt. Sign. Ml, Paris jan. 83. Olie på lærred. 38×36. Indrammet 50,5×49.
Sidder løst i rammen,aldersrelateret stand. Lærredet er dubleret.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud