1306/183
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en maler, antagelig Carl Gustav Pilo (1711–1793). Usigneret. Betegnet på bagsiden af rammen “Maleren Pilo ...”. Olie på træ. Oval. 14×11.
Mindre revne. Få mærker, krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier og antikviteter, 4. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
31 bud