2024/​28

Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)

Parti ved Tårs Præstegård. Sign. Fr. Rohde, juli 1879. Olie på lærred. 27×40.

Retoucheringer. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag