2024/28
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Parti ved Tårs Præstegård. Sign. Fr. Rohde, juli 1879. Olie på lærred. 27×40.
Retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag