1822/41
Antoine Trinquier (f. Le Vigan, Gard 1833)
Udsigt over en by ved solopgang. Sign. A. Trinquier. Olie på træ. 13×18. Uindrammet.
Afskalninger langs kanten efter tidligere indramning.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag