2120/365
Stort dansk renæssanceskab af rigt udskåret egetræ, såkaldt tresur (skatkammerkabinet). Delvist 17. årh. H. 200. B. 152. D. 55.
Kompletteret. Patina. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud