1909/754
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957)
“Nina på kuglen”. Usign. Figur af uglaseret lertøj. Udført hos Kähler. H. 83.
Mindre krakelering under kuglen som følge af samling.
Moderne kunst og design, 26. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud