2426/187
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Almueinteriør med børn, der læser og leger. Usigneret. OIie på lærred. 30×41.
N. B. Bemærk tilføjelse til stand 19–06-2024.
Krakeleringer samt mærke langs blændrammens kant. En blød bule i lærredet. Behov for rensning og opstramning.
Vurdering
Hammerslag