2447/​976

Karl Schrøder

Lænestol med stel af bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Fritz Hansen. Model 1462. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger. Defekt søgræs.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

11 bud

508374 (Autobud) 5.000 DKK
268515 4.800 DKK
508374 (Autobud) 4.600 DKK
268515 4.400 DKK
508374 (Autobud) 4.200 DKK
268515 4.000 DKK
508374 3.800 DKK
1170114 3.600 DKK
508374 3.400 DKK
1170114 3.200 DKK
276853 3.000 DKK