2447/976
Karl Schrøder
Lænestol med stel af bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Fritz Hansen. Model 1462. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger. Defekt søgræs.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
508374 (Autobud) | ||
268515 | ||
508374 (Autobud) | ||
268515 | ||
508374 (Autobud) | ||
268515 | ||
508374 | ||
1170114 | ||
508374 | ||
1170114 | ||
276853 |