1742/104
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en officer og hans frue. Usigneret. Olie på lærred. 28×23.
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups Samling.
Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger samt mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag
28 bud