2431/849
Skandinavisk design
Otte-armet lysekrone af messing med kuppeformede skærme af klart glas. H. 100. Diam. 80.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Topkant på skærme med minimale hak og afslag.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag