Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009)
“Gård, Råbjerg, sne, let frost”. Sign. Arne L. Hansen 65. Olie på træ. 19×189
Udstillet: “Udstillingen Bevar Den Frie”, Den Frie, København, 1981, kat. nr. 95.
Moderne malerier og grafik, 7. december 2016