Clarence Holbrook Carter (f. Ohio 1904, d. New Jersey 2000)
“First Study for Transection No.3 - After Fra Angelico”. Sign. Clarence H. Carter 67. Akryl på scintilla. 72×60
Proveniens: Gimpel & Weitzenhoffer, New York.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017