1927/755
Ubekendt design
Justérbar væglampe af messing. 1950'erne. H. 19. L. 60–92.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger. Manglende afbryder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag