2435/​590

Et sæt på 14 stole af eg, betrukket med stribet uld. Model 58. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (14)

Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?