2250/119
Arnulf de Bouche (f. München 1872)
En nøgen liggende kvinde. Sign. A. de Bouche. Olie på lærred. 67×110.
Lærredet med reparationer/lapper på bagsiden. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag