Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Sign. på bagsiden Jorn 71 og betegnet Cer. San Giorgio Albisola. Fad i lertøj med dekoration i polykrom glasur, indridset og ophøjet relief. Diam. 52.
Værket er registreret i arkivet på Museum Jorn, Silkeborg.
Proveniens: Galleria Signori Arte, Albissola Marina.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018