Kaj Ejstrup (f. København 1902, d. sst. 1956)
To modelstudier. Begge sign. K.E. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 60×46 og 59×28. (2)
Papiret er gulnet. Misfarvninger. Undersøgt i ramme.