703/419
Olivia Holm-Møller (f. Homaa 1875, d. Rungsted 1970)
“Wienerpigen” Kvinde der spiller violin. Usign. Olie på karton. 37×32.
Wienerpigen boede hos Prof. Ejnar Nielsen.
Bølger i plade.
Moderne kunst og design, 16. januar 2007
Vurdering
Hammerslag
36 bud