2119/1010
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Skab af massiv pitch pine. Indvendig med hylder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 36.
Nøgle medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
30 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||