2423/​2051

Cartier

Calibre de Cartier af stål, ref. W7100013. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 1904-PS MC. Cartier alligatorrem med Cartier foldespænde af stål. Ø 42 mm. 2010'erne.

Cartier-æske, manual, instruktions-DVD samt udateret certifikat medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 5. juni 2024

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag