2103/307
Kinesisk kunstner, 20. årh.
To scrolls med to-delt billedfelt med landskaber og inskriptioner. Sign. Vandfarve på papir. Bort af silke. Billedfelter 33×21 og 12×21. (2)
Enkelte mindre pletter på silke. Den ene med mindre rift på papir.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag