2103/​307

Kinesisk kunstner, 20. årh.

To scrolls med to-delt billedfelt med landskaber og inskriptioner. Sign. Vandfarve på papir. Bort af silke. Billedfelter 33×21 og 12×21. (2)

Enkelte mindre pletter på silke. Den ene med mindre rift på papir.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK