1448/1322
Ametystring af roséforgyldt sterlingsølv prydet med rundslebet ametyst på i alt ca. 5.00 ct. Str. 54.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. november 2014
Vurdering
Hammerslag