2413/734
Arne Hovmand-Olsen, tilskrevet (f. 1919, d. 1989)
Lænestol med ben af eg og negle af teak, betrukket med blomstret møbelstof. 1950–60'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt